PRZESTRZEŃ WOLNOŚCI: WIDOWISKO JAZZOWE MOŻDŻER+. W ROLACH GŁÓWNYCH: LESZEK MOŻDŻER, JOHN SCOFIELD, MARCUS MILLER, EDDIE DANIELS, CHARLES FOX, NANÁ VASCONCELOS, LARS DANIELSSON, ZOHAR FRESCO, MOTION TRIO, AUKSO, GABA KULKA - WSTĘP WOLNY!

 

TARG WĘGLOWY W GDAŃSKU, WSTĘP WOLNY

Wykonawcy:
Leszek Możdżer solo
Leszek Możdżer+ Naná Vasconcelos (Brazylia)
Leszek Możdżer+ Lars Danielsson (Szwecja) i Zohar Fresco (Izrael)
Leszek Możdżer+ Marcus Miller, Alex Han, Louis Cato (Stany Zjednoczone)
Leszek Możdżer+ Motion Trio (Polska)
Leszek Możdżer+ John Scofield, Steve Swallow i Bill Stewart (Stany Zjednoczone)
Leszek Mozdżer+ Orkiestra Kameralna Aukso pod dyrekcją Marka Mosia (Polska)
Leszek Możdżer+ Gaba Kulka (Polska)
Leszek Możdżer+ Eddie Daniels i Charles Fox (Stany Zjednoczone)
Scenografia: Radosław Dębniak
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Materna


Możdżer+ był głównym wydarzeniem Solidarity of Arts 2010, przykładem wspólnego działania wybitnych polskich artystów oraz światowych gwiazd jazzu w ramach jedynego w swoim rodzaju projektu przygotowanego specjalnie na 2. edycję naszego festiwalu. Na Targu Węglowym w Gdańsku pojawiła się konstrukcja trzech połączonych ze sobą scen, na których królował znakomity polski aranżer, kompozytor i pianista Leszek Możdżer. Założenia inscenizacyjne sprawiły, że odrzuciliśmy schemat koncertu na korzyść widowiska plenerowego, które idealnie wpasowało się w światowy trend uwalniania sztuki wysokiej i wychodzenia z nią w przestrzeń publiczną. Medialnym współorganizatorem był Canal+, który transmitował widowiska bezpośrednio z Targu Węglowego.
Pojawienie się każdego z wymienionych wykonawców osobno na jakimkolwiek festiwalu jazzowym na świecie jest uznawane za wydarzenie. To, że w czasie Solidarity of Arts 2010 wymienieni muzycy zagrali wspólnie z Leszkiem Możdżerem w czasie jednego show skłania do refleksji. Zarówno nad galaktyczną wielkością Leszka, jak i nad wyjątkowością naszego przedsięwzięcia.


        

You need to upgrade your Flash Player.
Go there and be right back